Čo znamená zelená stolica a hlien u kojenej dcérky?

Zodpovedané
28. dec 2019

Dobrý deň,

moja 6 týždňová kojená dcérka má od tretieho týždňa zelenú stolicu. Niekedy je veľmi riedka a veľmi vodnatá, inokedy lepkavá a ťahavá. V posledných dňoch objavujem v jej plienke aj hnedastý hlien.

Sú tieto prejavy v poriadku?

Dcérka má aj bolesti bruška, niekedy sa nemôže hneď vykakať, puči sa a plače. Stolicu má skoro v každej plienke.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

farba stolice nie je smerodajná, závisí od Vašej stravy (ak je kojená), od probiotickej kultúry.

Prejavy, ktoré by bolo treba riešiť je bolesti bruška asociované s tým, že stolica neodchádza spontánne, že je v stolici krv, že vracia prúdom.

Dcérka trpí kolikou, takže nasaďte 5x denne Espumisan po 25 kvapiek - dávajte dlhodobo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas