Čo znamená záver z MRI mozgu môjho dieťaťa?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

moje dieťa absolvovalo MRI mozgu s nasledovným záverom: Konštitučná hypoplázia vertebrobazilárnych tepien s výraznejšou hypopláziou a. vertebralis l. dx.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o neúplné vyvinutie tepien, ktoré vyživujú mozog. Výraznejšie je nedovyvíjaná cieva, ktorá vyúsťuje na pravej strane. To je vysvetlenie diagnózy.

Čo ale diagnóza znamená pre Vaše dieťa neviem. To musí zhodnotiť lekár, ktorý vyšetrenie ordinoval vzhľadom na kliniku a ostatné vyšetrenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas