Čo znamená vyvracanie očí dohora u 20 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

20 mesačný syn sa týždeň dozadu trochu buchol do hlavičky, keď sa prevrátil na saniach. Párkrát sa potom stalo, že vyvrátil oči dohora a tak sme išli do nemocnice. Prezreli ho, pre istotu nás poslali na neurológiu. Vraj všetko ok.

Od toho pádu na saniach som si všimla, že vždy, ked sa nejako jeduje a hnevá, tak tie oči na sekundu - dve vyvráti dohora. Do pádu na saniach to nerobil.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by úraz spôsobil krvácanie do hlavy, to by sa už dávno bolo prejavilo. Takže sa obávať nemusíte.

Predpokladám, že ide iba nejaký prejav pri hneve, ktorý časom odznie. Nateraz by som dieťa nezaťažovala žiadny ďalším vyšetrením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas