Čo znamená pravidelné trhanie hlavičky pri zaspávaní štvormesačného bábätka?

Zodpovedané
4. dec 2020

Dobrý deň,

môj štvormesačný synček už dva týždne pri večernom zaspávaní a po každom prebudení v noci trhá hlávku do strany. Sú to pravidelné trhavé pohyby a niekedy sa k tomu pridá aj ruka.

Prestane to jedine vtedy, keď ho preberiem. Je z toho strašne nervózny a ťažko sa mu zaspáva. Trvá to aj 10 minút a potom len prestane a zaspí. Po hodine to začne zase. Snažím sa ho ukľudniť na prsníku, ale vyzerá to asi tak, že si cucne a trhne hlavou, cucne a trhne. Takto dokola, opakuje sa to skoro každú hodinu.

Celkovo ako keby sa nevie dostať do hlbokého spánku. Pri denných spánkovej to vôbec nerobí.

Ako to mám riešiť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zrejme nepôjde o nič vážne. Iba o pohyby, ktoré sa dejú pri prechode z jednej fázy spánku do hlbokej fázy spánku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas