Čo znamená krv v plienke dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom skoro dvojmesačného drobca. Keď som ho predvčerom prebaľovala, našla som v plienke niečo ako keby krvavý hlien. Tak isto sa to opakovalo (nie až v takomto množstve) aj túto noc.

Drobec je úplne ok neplače a je veselý. Keď kaká, mám pocit ako keby hnačkoval.

Čo mi odporúčate?

O čo ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa aj zmenila kvalita stolice do formy hnačkovitej, tak môže byt krv prítomná z toho dôvodu - črevná viróza narúša sliznicu a dochádza k odchodu krvi.

Ak je dieťatko dojčené, tak často býva prítomná krv v stolici pri mliečnej diéte mamičky a odporučila by som Vám vysadiť všetky mliečne výrobky zo stravy a odsledovať.

Kúpte probiotiká Probiofix, dávajte 6 kvapiek denne.

Ak by sa však drobček rozhnačkoval, je potrebné najmä ho dobre hydratovať (častejšie dojčiť), sledovať počet pomočených plienok.

Ak by bolo menej ako 6, zdal sa Vám malátny, alebo naopak predražený, mal by teplotu, vpadnutú fontanelu, tak je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas