Čo znamená kašeľ s pískaním?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka bola chorá, mala soplíky a kašeľ. U doktora sme neboli, liečbu sme riešili telefonicky. Keď ku koncu choroby sople odozneli, ale ešte trochu pokašliavala, tak som si všimla, že začala pri kašľaní pískať (taký piskľavý suchý kašeľ). Nekašľala veľa, nekašľala ani v noci, ani sa ten piskot neobjavoval pri každom zakašľaní. Len občas to bolo počuť v pozadí. Teraz je už týždeň po chorobe, naďalej však pokašlieva. A to hlavne ráno a niekedy po obedňajšom spánku. Niekedy ešte stále počujem pískanie. Žiadne iné príznaky choroby u nej nepozorujem.

Čo to môže znamenať?

Mám kontaktovať nášho lekára a ísť na vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, kontaktujte lekára. Ako lekár by som pískajúce dieťa chcela vyšetriť a popočúvať.

Znamenať to môže napríklad zúženie dýchacieho stromu v dôsledku zápalu priedušiek. Liečba nemusí byť iná ako symptomatická, ale ak dieťa píska výrazne nasadzujú sa špeciálne lieky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas