Čo znamená hlien v stolici 2,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

u 2,5 ročnej dcérky pozorujeme tretí týždeň hlien v stolici, ktorý je ako keby pokrytý hlienom. Nie je to každý deň, asi 3 - 4x behom tých troch týždňov.

Stolicu má pravidelnú - raz za deň, niekedy obdeň. Stolica je normálnej farby a aj konzistencie. Podobný problém mala minulý rok v novembri - vtedy mala mrle. Odvtedy nič a teraz sa to zopakovalo.

Môže ísť o intelorenciu alebo alergiu?

Mlieko nepije, nechce. Jogurty a syry papá každý deň.

Aké vyšetrenia nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nateraz neodporúčam žiadne vyšetrenie. Hlieny v stolici bez iných príznakov ochorenia neznamenajú žiadnu patológiu, ale sa občas môžu vyskytovať aj u zdravého dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas