Čo znamená fľak vo farbe bielej kávy na chrbátiku dvojročnej dcérky?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

dvojročná dcérka má od narodenia na polovici chrbátika jeden veľký fľak vo farbe ako biela káva. Naša doktorka nato nepovedala nič.

Čítala som aj o neurofibromatóze, ale tam je určený väčší počet týchto škvŕn. Niekde som čítala, že to môže byť aj zrazený pigment.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

správne ste sa dočítali o neurofibromatóze. Tá však býva v podozrení, až keď je ich po tele aspoň 5.

Nakoľko nie som kožná lekárka, asi by som Vás odporučila na presnú diagnózu od nej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas