Čo znamená diagnóza 84.8?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

môjmu 5 ročnému synov bola imunológom stanovená diagnóza 84.8. Iný imunodeficit bližšie určený.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

D84.8 Imunodeficit bližšie neurčený, znamená, že dieťa má zníženú imunitu, ale nie je určené akého typu, ako veľmi atď.

Čo to znamená? V podstate "nemusí znamenať nič", alebo znamená, že má zníženú imunitu.

Totižto ak lekár dieťa vyšetruje, vždy musí "nahodiť" (kvôli poisťovni) nejaké "číslo" - diagnózu - na ktoré napríklad už môže predpísať lieky. To čísielko tam vždy nejaké musí byť.

Takže ak mal Váš synček odbery a vyšlo mu z nich, že má nižšiu napr. bunkovú imunitu, tak pani doktorka niečo predpísala ale na dg D84.8. Ak napríklad krvičku nebrala, len býva častejšie chorý, tak si ho tak nahodila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas