Čo znamená biely povlak na jazyku bábätka?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

môj synček má dlhodobo biely povlak na jazyku. Na poslednej poradni som to spomenula a ukázala nášmu pediatrovi. Povedal, že to nie je soor. Vraj je to iba od mliečka a je to normálne.

Mám však pochybnosti, keďže tento povlak sa nedá vôbec zotrieť. Skúšala som navlhčenou plienočkou a aj vatovými tyčinkami. Žiadna zmena. Malý je už, žiaľ, plne na UM, fľašku umývam a sterilizujem po každom kŕmení.

Denne sterilizujem aj dudlíky. Pekne papá, teda fľašku neodmieta. Dosť často aj vyplazuje jazyk. Pediater mi povedal, že je to tiež normálne. Citujem jeho slová "Je to bábätko a vyplazovanie je jedna z vecí, ktoré má robiť".

Aký máte názor vy na takýto povlak?

Čo môžem spraviť preto, aby som to odstránila?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ povlak nie je po bokoch líčok zvnútra, prípadne na perách zvnútra, tak o žabku nepôjde a hoci sa Vám zrejme nepodarí povlak nijako odstrániť, nemusíte sa tým zaťažovať. Pôjde o povlak z mliečka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas