Čo zaberie na kinetózu u 16 mesačnej dcéry?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 16 mesačnej dcérky, ktorá pri ceste v aute dlhšej ako 4 km zvracia. Nedávam jej papať aj hodinu pred cestou, ale je jej zle aj tak. Vyvráti aj čaj.

V lete by sme mali absolvovať dlhšiu cestu cca hodina a pol, ale Kinedryl je až od dvoch rokov. Cestujeme len nevyhnutne.

Ako jej môžem pomôcť, aby nezvracala?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Kinedryl je až od 2 rokov. Dá sa potom pri takejto situácii buď siahnuť po homeopatikách, alebo na predpis od doktorky niečo na upokojenie pre cestou (Dithiaden tbl).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas