Čo treba zmeniť a doplniť v jedálničku skoro 9 mesačného syna?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na jedálniček skoro 9 mesačného syna, ktorý je od narodenia na UM. Príkrmy papá od ukončeného 4. mesiaca a papá pekne.

Po zobudení okolo pol 8 vypije 180 ml UM.
Okolo 10 má desiatu - ovocie s nejakou obilninovou kašou (kukuričná, ovsená, ryžová, občas pšeno, pohánka).
Okolo 13 tej má obed - mäso/žĺtok plus zelenina, cestovina, ryža, červená šošovica.
Olovrant má až po spánku cca okolo 5 - striedam buď biely jogurt alebo mliečne kaše.
Pred spaním okolo 19tej 180 ml UM.
V noci 1-2x 180 ml UM.

Treba niečo pridať, zmeniť alebo vylúčiť?

Mám začať dávať pečivo?

Občas zje pár kúskov chleba/rohlíka, keď my papáme. Ale to skôr na zabavenie ako na jedenie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pridať môžete bielok. Nemusí jesť iba žĺtok, ale môže mať celé vajce. Pečivo pokojne môžete pridať s uhorkou/avokádom/masielkom. Postupne by som asi zaradila večeru - napríklad zeleninková polievočka, alebo kaša, alebo zeleninový mufin a od nejakého 10. - 11. mesiaca raňajky.

Stravu má ale celkovo peknú. Super.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas