Čo spôsobuje bolesť nôh 2,5 ročného syna?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn sa často sťažuje na bolesť nôh. Stáva sa to hlavne pri chorobe, najčastejšie pri aj mierne zvýšenej teplote. No inokedy je to aj bez iných príznakov. Stáva sa to kedykoľvek počas dňa, nie len večer. Nikdy ale v noci tak nepredpokladám, že by to boli rastové bolesti.

Syn je všeobecne často chorý, sledovaný na alergológii a ORL. Zatiaľ bez nejakej diagnózy.

Sú dni keď je všetko v poriadku, pekne chodí a hrá sa. Ale sú dni, keď nechce chodiť skoro vôbec a je na ňom vidno, že ho nohy bolia. Leží a bolestivo reaguje aj na masáž. Vtedy podám Nurofen od bolesti a ten zaberá.

Krvné testy pred 2 týždňami, ktoré doktorka robila práve kvôli bolesti nôh mal v poriadku. Akurát hodnoty IGG boli zvýšené a mierne zvýšené pečeňové testy.

Naša doktorka zhodnotila, že je to bežné a vraj má oslabenú imunitu. A že nástup infekcie môže mať u neho takéto príznaky.

Nemám z toho dobrý pocit a bojím sa, aby to nebolo niečo horšie. Jeho stavy, ktoré sem tam má z bolesti podľa mňa nie sú úplne v poriadku.

Čo to môže spôsobovať?

Čo by ste nám prosím odporučili dať vyšetriť, aby sme nič nezanedbali?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravidelné sledovanie u lekárky (aj krvné testy) a výmenný lístok k ortopédovi. Hoci pre nejakú závažnú patológiu nohy nie je typické, že by boli bolesti obojstranné. To býva skôr v prípade rastových bolestí.

V sledovaní ORL aj IAA ste, takže myslím, že všetko "vážne" by bolo podchytené.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas