Čo si mám všímať na dieťati, ktoré dalo do úst list zo zamiokulkasu?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

syn má 6,5 mesiaca a váži 10 kg. Dnes si odrhol list zo zamiokulkasa - odhryzol, požužlal a vypľul. Volala som aj našej pediatričke, kázala dieťa len sledovať a podať Fenistil.

Nemôžem sa dovolať do toxikologického centra.

Mohlo mu to ublížiť?

Koľko ho mám sledovať?

Čo si mám hlavne všímať?

Zatiaľ vyzerá byť v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež by som volala do toxikologickeho centra. Neviem Vám povedať. Tieto informácie Vám poskytnú na linke

NTIC podáva telefonické konzultácie počas pracovnej doby v čase do 15:30 hod. na telefónnych číslach:
02/ 5477 4166, 0911 166 066
Po 15.30 hod., počas pohotovostnej služby a počas víkendov na telefónnom čí­sle:

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas