Čo s modrinou pri očku dvojmesačného syna?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

dnes som si všimla nevýraznú modrinu pri vnútornom kútiku oka a koreni nosa dvojmesačného synčeka. Včera som mu nechtiac udrela vrchnú časť hlavičky o zárubňu dverí. Nie silno. Zaplakal len chvíľu, neprikladala som tomu význam.

Mali by sme ísť na pohotovosť, aj keď nešlo o silný úder?

Bojím, aby sme tam nechytili Covid.

Často mu silno vystreľujú ručičky a udiera sa nimi do tváričky.

Dokážu si dieťatko spraviť modrinku aj takýmto spôsobom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je potrebná návšteva lekára ak nemá príznaky ako vracanie, strata vedomia, prílišná spavosť, či "plávanie" očiek a pulzujúca fontanela. Tieto by svedčili o krvácaní do mozgu, ale pri "bežnom" údere to je veeeľmi veeeľmi nepravdepodobné.

Čo sa týka vystreľovania ručičiek ide o tzv. Moro reflex. Je to normálne. Zvykne vymiznúť medzi 3. - 6. mesiacom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas