Čo pomôže štvormesačnému synovi na zapareninu s rankami?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

štvormesačný syn má zapareniny, na ktorých sú ranky. Obvykle ako prevenciu používame Sudocrem.

Je to v poriadku?

Dočasne sme nemali Sudocrem, tak som použila Spiridea krém. Syn mal hnačku a spravila sa mu zaparenina. Skúsila som prejsť zo Spiridea na rybiu pastu, ale pri tej sa rozplakal od bolesti. To isté aj po Pytiole.

Ktoré krémy odporúčate ako liečbu?

Nielen na prevenciu.

Čo odporúčate na rýchlu úľavu od bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

pomôže vetranie, bez kontaktu plienky (moču a stolice) s ranou, aby sa hojila "nasucho". Ak plienka, tak časté prebaľovanie - aj každú hodinu, aby nebol v pocikanom. A pokojne vo vyhriatej miestnosti (aby bol teplotný komfort) tráviť hodinu ráno a hodinu večer nahološa, aby sa genitál mal čas zahojiť.

Preventívne používanie Sudocreamu by bolo v poriadku. Keď bude vyliečený, tak by som skúsila radšej rybaciu masť (ale nateraz nie, zrejme ju cíti, keďže plačká).

Skúste nateraz kalciovú masť https://www.pilulka.sk/calcium-pantothenicum-vu...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas