Čo odporúčate dojčenému dieťaťu po zvracaní?

Zodpovedané
6. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom syna, ktorý mal 7 mesiacov a už od 6. mesiaca sme začali s príkrmami. Postupne pár lyžičiek, na striedačku pár dní zeleninka, kuracie mäsko.

Dnes som ku kuraciemu mäsku pridala cestoviny. Napapal sa a dojčím, tak sa napil aj z mliečka. Zároveň zaspal. Po 1 hodine vstal a zvracal dosť veľké množstvo.

Je to z prejedenia?

Po chvíli zaspal na rukách. Asi z vyčerpania po zvracaní.

Čo odporúčate dojčenému dieťaťu po zvracaní?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po vracaní neprijímať žiadne jedlo/tekutiny aspoň 2, najlepšie aj 4 hodiny.

Ak však dieťa veľmi pýta, tak nadojčiť z prsníka ale vonkoncom nie plnú ani polovičnú dávku, iba trošičku.

Pri tolerancii (že sa znova nepovracia) tak môžete o 15 minút zasa trošku dať . V tento deň už príkrmy nedávajte, stačí mu mliečko. Zajtra môžete príkrmy opäť.

Vracať mohol z viacerých príčin, jednou z nich je aj "prejedenie sa".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas