Čo môže znamenať horúčka na dovolenke u 16-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

dnes sme druhý deň na dovolenke pri mori a malá dnes mala 38,3°C teplotu. Nemám pocit, že by bola chorá. Nekašle, nesoplí a ani nemá nejaké prejavy chrípky. Takisto si nemyslím, že by mohla mať úpal, lebo v najväčších úpekoch sme sa snažili vyhýbať slnku a na obedny spánok sme boli na izbe. Stále nosí prikrývku na hlave a pije.

Vie byť dosť nervózna a mám pocit, že aj rýchlejšie a trošku viac unavená ako keď sme doma.

Môže to byť aj tým, že sa unaví vo vode a celkovo z tepla a rôznych aktivít?

Ale zdá sa mi, že to možno môžu byť zuby. Má krvavé ďasná.

Mohol by to byť aj zápal močových ciest?

Dala som jej poobede aj Nurofen, lebo bola dosť umrnkaná a videla som na nej, že sa necíti dobre. Potom bola hravá, neposedná, spokojná a aj sa napapala. Potom v pohode zaspala a nemala ani teplotu, tak som jej pred spaním nič nedala. Večer mala horúce čelo, ale pokojne spala,tak som jej nič nedala.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

úpal súvisí s dehydratáciou, takže ho mať môže. S priamym pôsobením slnka na hlavu súvisí úžeh.

To o čo ide sa pri prvom výstupe teploty nedá povedať. Môže ísť o úpal, začiatok virózy, aj tie zúbky. To uvidíte vývinom situácie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas