Čo môže spôsobovať vodový soplík a časté kýchanie u dieťaťa?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

nášmu synčekovi sa častokrát po prebudení stáva, že kýcha aj 7x za sebou a vyfúka pritom vodový soplík. Niekedy je aj týždeň bez kýchania a soplíka, ale vždy sa to vráti. Zo škôlky je doma už piaty týždeň.

Čo môže spôsobovať vodový soplík a časté kýchanie u dieťaťa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prejavy môžu byť spôsobené suchším vzduchom počas spánku.

Odporúčam aj nosnú hygienu morskou hypotonickou vodou. Odporúčam aj nosné sprchy (ak bude tolerovať) -

Keďže stav trvá 5 týždňov, určite ste už navštívili obvodného lekára, ktorý synčeka vyšetril a vylúčil inú príčinu. Nakoľko ide iba o ranné prejavy o alergiu sa nejedná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas