Čo môže spôsobovať dlhodobý kašeľ u 3,5-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

dcéra má 3,5 mesiaca a už viac ako mesiac kašle. Je bez teploty. Kašeľ je vlhký a dosť silný. Niekedy ju pri tom až napína a je v tvári celá červená, až lapá po dychu. Taktiež kýcha a má biele sople. Občas mám pocit, že jej sople stekajú do hrdla, lebo po kašľaní prehĺta.

Podávala som jej Sinupret, Mucosolvan a teraz jej pediatrička predpísala Tussin. Zatiaľ jej nič nezabralo. Pri Sinuprete bol 2 dni pokoj a opäť sa jej to vrátilo. Ešte podotknem, že očkovanie máme zatiaľ odložené.

Čo môže spôsobovať takýto dlhodobý kašeľ?

Viete nám niečo odporučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite by som takéto dieťa otestovala na čierny kašeľ. Celkovo to musí byť v réžii obvodného lekára vzhľadom k nízkemu veku dieťaťa.

Odporučiť v liečbe okrem toalety nosu navyše k tomu čo píšete neviem nič (po aplikácii Aliamare odsávať hlieny, ktoré bránia v dýchaní a stekajú).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas