Čo môže spôsobiť takýto krvný obraz?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

dieťa má problém s krvným obrazom.

Čo spôsobuje takýto krvný obraz?

Výsledky sú od najstarších po najnovšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem v akom časovom horizonte, prečo bol odber realizovaný, či bolo dieťa choré, takže hodnotiť sa to nedá, čo môže spôsobiť.

Každopádne ide o znížený počet trombocytov, ktorý môže byť napríklad pri ochoreniach, po ochoreniach - myslím klasických dýchačkových - a to sa iba sleduje v čase. Ale ak sa prišlo na nález "iba náhodne", môže znamenať aj rôzne iné ochorenia. K tomu sa však vie vyjadriť iba lekár, ktorý odber indikvoal a pozná všetky okolnosti. Takto " iba z odberov" je to ako keby som "varila z vody".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas