Čo môže signalizovať hlien s prímesou krvi u 5-týždňového bábätka?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

synček má 5 týždňov, trpí kolikami a je len na umelej výžive. Vzhľadom na to, že sa zdalo, že mu spôsobovala nadmernú plynatosť, tak na odporúčanie lekára sme formulu zmenili. Hlieny s troškou krvi som si všimla aj pri prvej formule, ale postupne ako keby mizli. Po 2 dňoch po zmene formuly sa to bohužiaľ rapídne zhoršilo.

Čo všetko môže signalizovať hlien s prímesou krvi u novorodenca?

Aké vyšetrenia by malo bábätko podstúpiť, aby sa určila správna diagnóza?

Ďakujem

Dobrý deň,

najpravdepdoobnejšie alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Treba ísť k doktorke, ktorá Vám napíše špeciálnu formulu. Ak sa stolica po nej upraví, bude to známka, že je diagnóza správna.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas