Čo môže byť príčinou krvácania z nosa u 1,5-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň,

syn má 1,5 roka a už asi rok mu občas krváca z nosa. Niekedy je to aj 3x za dva dni, inokedy vôbec aj niekoľko týždňov. Nie je to dôsledok fyzického či vonkajšieho poškodenia alebo úrazu. Stáva sa to v rôznom prostredí. Najmä však doma, keď zaspáva, pri poobednom, tak aj pri nočnom spánku. Našťastie sa na to vždy zobudí. Krv má sýtu červenú farbu, krvácanie je väčšinou z jednej (ľavej) nosnej dierky a po niekoľkých minútach samo prestane. Iné krvácanie alebo zdravotné problémy nemá.

Bývame v dome, veľa času trávime vonku a stravu má veľmi pestrú (ovocie, zelenina, mliečne produkty, pečivo, všetky druhy mäsa aj ryby, cestoviny. Sladkosti ako keksíky, cukríky a čokolády v podstate vôbec neje.

Čo môže byť príčinou tohto krvácania?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť viac. Chce to komplexnejšie vyšetrenie - zmerať tlak, skontrolovať krvné parametre a poslať ho na ORL vyšetrenie (či nejde o nejaké anomáliu v cievke).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas