Čo mám zmeniť v strave 15 mesačného syna?

Zodpovedané
13. apr 2021

Dobrý deň,

môj 15 mesačný synček sa do roka dojčil a aj priberal. Posledné 4 mesiace nepriberá. Má 9,5 kg. Inak je zdravý, usmievavý, nevidím, že by mal problémy. Len je veľmi útlučký. Viem že už priberať nemôže tak intenzívne ako prvých 6 mesiacov, ale čítala som, že keď je dojčený výdatne, tak by mal aj troška priberať.

Keď mu ponúkam jedlo, tak ho zje. Ale nie sú to extrémne porcie. Tuhú stravu začal prijímať od 14. mesiaca. Dovtedy odmietal jedlo. Večer sa ešte budí na dojčenie. Ráno, keď sa zobudí, tak nemá ani plienku plnú. Podľa toho posudzujem, že už v noci nepije toľko, teda tak výdatne.

Čo mám zmeniť?

Bude problém v dojčeni?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

sama píšete, že papať začal až posledný mesiac. Problém nie je v dojčení. Dojčenie mu už však nestačí na to, aby prosperoval. Na to už musí prijímať stravu jeho veku primeranú, čo je teda plus mínus rodinná strava.

Keď sa lepšie rozpapá, tak to pôjde. Čo sa týka váhy je naozaj nižšia (za tie posledné 4 mesiace mohol pribrať aspoň 1 kilo). Do 18. mesiaca by mal mať pribrať aspoň 1 kg. Ak nie určite treba konzultovať pediatra.

Zamerajte sa viac na mäso v strave, aby netrpel anémiou. Mal by týždenne mať 250 gramov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas