Čo mám robiť, aby dcéra prestala biť iné deti?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

moja 14-mesačná dcérka bije iné deti. Keď som vonku s kamarátkami a dcéra bije ich deti, veľmi sa hanbím. Snažím sa jej vysvetliť, že to nesmie, ale aj tak neprestane.

Čo mám robiť, aby dcéra prestala biť iné deti?

Je to normálne v rámci detského vývoja?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v rámci vývoja normálne - pre niektoré deti, niektoré to nerobia vôbec. Nie je to chorobný príznak.

Treba jej stále vysvetľovať, že sa nebijete ani Vy (nebiť ju - ani po ruke, ani po zadku - násilie sa nemá trestať násilím), že môže deťom požičať hračku...

No a musíte byť bohužiaľ viac na pozore. Ak sa dá, zabrániť tomu ešte skôr ako sa to stane.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas