Čo jej príčinou silného chrápania 5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra má stále problém s chrápaním. Minulý rok sme boli vyberať nosnú mandľu, pretože ju mala veľkú. Chvíľu bolo dobre. Na jeseň absolvovala vyšetrenie u imuno - alergológa, kde jej zistili náznak alergie na banány a nejaké žlté farbivo.

Dostala Aerius a sprej do nosa Avamys. V zime chrápanie prestalo a teraz už tri týždne dcéra v noci tak chrápe, že ju počuť na celý dom. Dýcha ústami a nemôže byť ani riadne oddýchnutá.

Keďže je momentálna situácia s Covid 19, nechcem ju vodiť po doktoroch. Tak som jej začala dávať sirup Aerius, sprej do nosa, Nasivin a kvapky Sinupret. Zatiaľ nič nezabralo.

Čo by mohlo byť príčinou chrápania?

Ako jej môžem pomôcť?

Iné príznaky nemá. Nos má čistý. Mám však pocit, že niekde ako keby jej tie hlieny stoja, resp. zatekajú.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zrejme dorástlo tkanivo nosnej mandle, čo sa občas stáva.

Aerius dávajte naďalej a je potrebné vyšetrenie ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas