Čo je príčinou zvýšeného hemoglobínu?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

16 mesačné dieťa má zvýšený hemoglobín.

Čo je toho príčinou?

Ako ho znížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ nepíšete viac podrobností, teda prečo bol odber realizovaný, aká bola hodnota hemoglobínu a či sú zvýšené aj iné hodnoty v krvi.

Určite je potrebný odber celého krvného obrazu, z biochémie ionogramu vrátane železa.

Môže ísť o určitú formu hemoglobinopatie - ochorenie hemoglobínu - alebo iného krvného ochorenia, ale niekedy deti pri dehydratácii mávajú z dôvodu "zahustenia krvi" vyšší hemoglobín. Pediatrička Vám určite povie bližšie informácie pri prezretí kompletných výsledkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas