Čo je príčinou silného zápachu 14-ročného chlapca?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom telesného zápachu môjho 14-ročného syna. Smrdí ako skysnuté mlieko a rozhodne mi to nepríde ok. Keď je vo svojej izbe a vojdem tam, tak dostanem rovno facku. Ráno po spánku to je niečo príšerné. Hygienu dodržuje niekedy až moc. Mám pocit, že tam bude nejaký zdravotný problém.

Dlhodobo trpí na subfebrílie a na nič sa mu zatiaľ neprišlo. Čaká nás imunológia.

Čo mu môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko sú prítomné aj subfebrílie je jednoznačne indikované prešetrenie komplexnejšie - sonografia, odbery krvi. Podľa toho následné vyšetrenia, prípadne aj endokrinológia.

Syn je aj vo veku kedy sa asi viac hýbe a spotenie už smrdieť môže. Takže okrem dennej hygieny s mydlom sú vhodné aj prostriedky proti poteniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas