Čo je príčinou nekľudného spánku 2,5-ročného dieťaťa po polnoci?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

2,5-ročná dcéra spáva dobre do polnoci. Potom sa hádže v posteli ako keby ju elektrina kopala a trvá to aj 2 -3 hodiny. Niekedy pomôže jej dať 100 ml mlieka. To jej už nechcem dávať, lebo večeru má plnohodnotnú.

Po zdravotnej stránke je v poriadku, krvný obraz dobrý. Na neurológii tiež všetko ok, keďže bola predčasne narodená.

Čo by za tým mohlo byť?

Trvá to vyše pol roka a opakuje sa to skoro každú noc.

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť veľa - veľa stimulov cez deň, TV pred spánkom, smäd, teplo, vydýchaný vzduch, separácia.

Plnohodnotná večera nemusí znamenať, že dieťa už nebude vyžadovať pitie v noci.

Pravdepodobne nejde u dcérky o zahnanie hladu, ale formu upokojenia sa po prebudení. Ak ju to upokojí a zabezpečí to jej (aj Vám) ďalší pokojný spánok, nevidím žiadny medicínsky problém, prečo jej 100 ml mlieka nedať. Prípadne skúste nahradiť vodou, či nesladeným čajom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas