Čo by znamenalo, keby sa hrčka na prsníku 14 mesačnej dcérky menila?

Zodpovedané
3. jan 2020

Dobrý deň,

mojej 14 mesačnej dcére som našla pomerne dosť veľkú hrču, resp. zdureninu na prsíčku. Voľným okom ju nie je vidieť, len sa dá nahmatať.

Doktorka mi povedala, že to mám sledovať. Nie som si istá, či je stále rovnaká..

Čo by znamenalo to, že by sa hrčka menila?

Môže to byť niečo vážne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dievčatká do 2 rokov majú bežne zväčšený jeden alebo oba prsníčky. Neviem, či je ešte dcérka dojčená, ale veľmi často je to práve u dojčených detičiek.

Preto sa z toho "nestrieľa", iba sa sleduje. Presne ako Vám odporučila Vaša pani doktorka, či sa nezväčšuje.

Ak by sa zväčšovala, mohlo by ísť o rôznu patológiu, ktorá je však mnohoraká - od zväčšujúcej sa prsnej žliazky, lymfatickej uzliny až po možný tumorózny útvar.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas