Časté laryngitídy, zvracanie pri plači a zatekajúce soplíky. Aké vyšetrenia by mala dcérka podstúpiť?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň.

mám 2,5-ročnú dcérku. Doteraz bola v podstate zdravé dieťa, mávala len občas soplíky. Tento rok ale bola už viackrát soplavá, no soplíky sa jej nedali ani vysmrkať a ani odsať. Aj pri rozprávaní bolo počuť aká je zahlienená. Všetko jej to zatekalo do hrdla.

V máji mala 1x laryngitídu, týždeň predtým bola tiež soplavá a všetko jej zatekalo. Po 2 týždňoch sa jej laryngitída vrátila. Tento piatok sme skončili opäť na pohotovosti s laryngitídou a opäť má sople ktoré nejdú von. Boli sme aj na ORL, či nemá zväčšené mandle, ale nebolo možné ju vyšetriť, pretože dcérka pri väčšom plači zvracia a tam tiež zvracala len čo sa jej lekárka pozrela do úst.

Náš pediater to nerieši. Stále len predpisuje kortikoidy, sirupy a lieky. Trápi ma, že dcérka tak často zvracia a laryngitída sa jej tak často opakuje. Nechcem do nej pchať každý mesiac kortikoidy alebo kopec liekov ktoré aj tak nepomáhajú, v noci zle spáva, lebo sa jej nedá dýchať a hrozne chrčí.

Pomohlo by jej nejaké vyšetrenie na zistenie príčiny, že prečo jej soplík nejde odsať a prečo stále zvracia?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je vhodné spraviť ORL vyšetrenie. Viem, že to je ľahko povedať, ale je to nutné. Skúste ju na to nejako psychologicky pripravovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas