Candida v ušku dvojročného chlapca. Akú liečbu odporúčate?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

môj dvojročný syn má už niekoľko mesiacov v ušku bielu zaschnutú tekutinu a hmotu. Z výteru mu vyšla candida, Lekárka nám opakovane kázala kvapkať 2 týždne Betadine. Po skončení liečby sa stav vôbec nezmenil a výtok pretrváva.

Akú liečbu nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môžte skúsiť kúpiť v lekárni Burowe kvapky do uška a Canesten krém.

Kvapky budete kvapkať 4x denne do oboch ušiek.

Canesten jemne vtierať 2x denne.

Po 2 týždňoch tejto liečby by ste mohli synčeka dať vyšetriť na ORL, prípadne spraviť kontrolný výter ucha.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas