Bude z môjho 12-mesačného syna autista?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

máme 12-mesačného syna, ktorý sa narodil v 34. týždni. Trošku som znepokojená, lebo nechce robiť ťapušky a ani pa - pá.

Mám pocit, že nám vôbec nerozumie. Ani na meno moc nereaguje. Keď sa teší, tak máva pred sebou ručičkami.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa musí hodnotiť komplexne lekár, ktorý ho pozná. Z týchto informácii neviem povedať v podstate nič.

Veľa neurotypických detí začne všetko robiť práve okolo roka. Tým, že synček je predčasne narodený, tak je možné, že ešte nedosiahol psychomotoricky reálne tých 12 mesiacov.

Uvidíte časom, či bude napredovať. Ak by neukazoval prstom, nereagoval na meno, neopakoval po Vás do 15. mesiaca, tak je potrebné neurologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas