Bude dcéra astmatička?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

5-ročná dcérka mala začiatkom decembra bronchopneumóniu a po 10 dňoch ochorela znova. Dostala akútnu bronchitídu a zápal pohrudnice. Celý čas inhaluje Flixotide a Ventolin. Teraz ochorela znova, má kašeľ. Poslali nás na pľúcne kvôli možnej astme. Nikdy predtým sa nezadýchavala, vždy vládala a nikto z rodiny astmu nemá. Nechcem, aby bola na sprejoch dlhodobo. Bojím sa toho.

Naozaj je možné, že bude astmatička?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa astma potvrdí, dlhodobá liečba je jediná prevencia toho, aby pľúca fungovali správne a nepoškodzovali sa. To, či sa u nej jedná o astmu sa inak ako vyšetrením na pľúcnom nedá povedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas