Bolesť brucha pri pupku po konzumácii jedál. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
26. okt 2020

Dobrý deň,

môj syn má 5 rokov a pred mesiacom prekonal norovírusovú infekciu (vracal a mal hnačku). Chorobu veľmi rýchlo prekonal a potom dva týždne bol v poriadku.

Po tých dvoch týždňoch sa ale začal sťažovať, že ho často bolí brucho pri pupku. Ráno, po prebudení ho hneď zabolí brucho, pôjde na veľkú potrebu (stolicu má vždy v poriadku), bolesť prestane. Potom sa naraňajkuje a zase ho začne bolieť brucho.

Cez deň je to rovnako - stále ho zabolí bruško po jedle. Niekedy ho bolí už aj keď sa iba napije.

Môže to byť nejaká alergia, intolerancia, aj keď bolesť nesúvisí s určitou potravinou?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to ešte následok norovírusovej infekcie - v brušku má zrejme pozväčšované lymfatické uzlinky. Je potrebný iba čas na to, aby sa lymfatický systém dal do normálu. Bolesť nie je ani alergia ani intolerancia. Neviem, či beriete probiotiká, ak nie sú vhodné nasadiť tak aj na 2 - 3 mesiace.

V zimných mesiacoch nasaďte aj vitamín D (to nesúvisí s týmto problémom, to tak všeobecne).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas