Bobath metóda verzus Vojtova metóda. Dobehne náš syn svojich rovesníkov?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

syn bude mať 8 mesiacov. Narodil sa predčasne, 36+2. Jeho diagnóza je vrodená svalová hypotónia ale len slabšia. Hlavičku si začal dvíhať a pevné držať ako štvormesačný. Pretáčať sa začal na bruško ako 6 mesačný, ale doteraz sa naspäť nevie. Tiež sa neťahá do sedu. Toto sú jedine dve veci , ktoré mu ešte nejdú.

Inak je veľmi šikovný, snaží sa rozprávať, všetko si všíma. Neurologička nás poslala cvičiť Vojtovku, lebo že malý je "zaostalý" o 2 mesiace a má vraj len trošku slabší chrbátik. Ale že to je dobre.

Náš malý pri cvičení nespolupracuje. Odmieta nám jesť, iba by spal. Cvičí to s ním muž a teda je ku nemu odmeraný. Z týchto dôvodov sme sa rozhodli pre Bobath metódu, ktorá je vraj menej účinná a pomôže.

Myslite, že náš syn dobehne svojich rovesníkov, aj keď tam má vraj ten 2 mesačný sklz?

Nepotrebujeme mať dieťa tabuľkové, ale dieťa šťastné po fyzickej a aj psychickej stránke.

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne Vám rozumiem a myslím, že máte výborné nastavenie. Ale bohužiaľ s Bobath metódou nemám v praxi žiadne skúsenosti.

Skúste sa opýtať na rehabilitácii, určite budú mať praktické skúsenosti a koniec koncov obe metódy patria do rúk fyzioterapeutov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas