Amoksiklav a výsyp u 20 mesačnej dcérky. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej dcérky, ktorá má 20 mesiacov.

Od 6. - 9.7.2021 sme ležali v nemocnici na Kramároch na kožnom oddelení. Dcérka užíva Amoksiklav - migrujúci výsev pri borelióze (testy však boli všetky negatívne).

Včera začala kašľať a trošku jej tiekol soplík, tak som jej dala Cebion a Sinupret. Sinupret mala po 1x včera.
Dnes ráno som spozorovala výsyp pod krkom, hrudník, chrbát. Nesvrbí ju to.

O aký problém ide a ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav konzultujte aj s ošetrujúcim lekárom z Kramárov, bolo by vhodné predpísať antihistaminká.

Môže to byť reakcia na Sinupret, nemyslímk si, že by to bola reakcia na ATB.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas