Akým spôsobom sa dá diagnostikovať autizmus?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

dcérka má 20 mesiacov a doteraz nepovedala ani jednu jedinú slabiku. Na budúci mesiac som s ňou objednaná na vyšetrenie sluchu v Košiciach. Dcérka nereaguje ani na meno, neotočí sa. Keď niečo chce, tak neukáže prštekom na tú vec. Len si to vezme. Nevníma hračky, kočíky, bábiky.

Má rada len loptičky a hrnce v kuchyni. Doktorka povedala, že v prvom rade treba vyšetriť sluch. Ja si myslím, že počuje. Keď hrá jej obľúbená pesnička a je v druhej miestnosti, tak sa usmeje a beží k televízoru. Mám skôr obavy, či to nie je autizmus.

Akým spôsobom sa dá diagnostikovať autizmus?

Aké príznaky by som mala ešte pozorovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

tu je domáci diagnostický skríning na možný autizmus (poruchy autistického spektra).

Treba to určite prešetriť. V prvom rade naozaj ORL, potom neurológia a psychológ. Prípadne podľa odporučaní po vyplnení dotazníka.

https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas