Aký výsyp to má moja 16 mesačná dcérka?

Zodpovedané
11. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 16 mesačnej dcéry. Pred 3 mesiacmi sa jej vyhodil takýto vysyp na lícach a aj na oboch nohách. Boli sme u 2 kožných lekárov, nezaberajú žiadne maste. Aj stravu sme upravili.

Čo to môže by?

Nechce to zmiznúť a je to stále červené.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdupovediac, netrúfam si zasahovať do liečby špecialistov - kožných lekárov.

Ja z pozície všeobecného pediatra, by som v prvej línii odporučila premasťovanie Excipial-om a Belobazou.

Silnejšie maste sú už potom na predpis kožného (Beloderm, prípadne iné) a teda ak nezaberajú tie, tak Vám bohužiaľ ani neviem nič iné odporučiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas