Aký vyrážky to má moja 6 ročná dcéra na bruchu a na stehnách?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť problému mojej 6 ročnej dcéry. Ráno po zobudení sa jej vyhodili takéto vyrážky na bruchu a na stehnách. Žiadne iné príznaky, resp.problémy nemá. Vyrážky ju jemne svrbia, sú červené a v strede majú ako keby malú guľku s hnisom. Ako akné. T

Takýto stav mala aj cca 3 týždne dozadu a časom vyrážky odzneli.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by bola vyrážka aj vo vlasatej časti hlavy a nemala ešte kiahne, tak najpravdepodobnejšie by som povedala, že ide o ovčie kiahne.

Môže ísť o parazitózu, kedy sa občas vyskytuje takýto výsyp, ale aj reakciu v zmysle kontaktnej dermatitídy. A to najmä ak píšete, že sa to opakuje, je to pravdepodobné (niečo z vonkajších vplyvov dráždi pokožku k takejto reakcii).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas