Aký vyrážky to má 22 mesačná dcérka na brušku?

Zodpovedané
8. nov 2020

Dobrý deň,

22 mesačná dcérka má takéto vyrážky, ktoré sú s chrastičkami. Spozorovali sme ich len na brušku. Nič nezvyčajné nejedla. Má miernu nádchu a predpokladám, že jej rastú aj posledné stoličky.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže to byť čokoľvek. Takéto vyrážky nie sú vyslovene typické pre žiadne ochorenie.

Dcérku preliečte (nádcha), prechodne dodržte pokojový režim ako pri viróze.

Ak by vyrážky nezmizli samé (čo si myslím, že do týždňa zmiznú), tak choďte k lekárke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas