Aký vplyv má celková narkóza na psychomotorický vývoj dieťaťa?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

15 mesačná dcérka podstúpila dve krátke narkózy kvôli vyšetreniam a jednu dlhú trvajúcu 5 hodín z dôvodu operácie. Dcérka zatiaľ nechodí (iba popri nábytku) a nerozpráva (rozumieť rozumie). Pred operáciou už vedela stáť v priestore, po operácii sa jej to ešte nepodarilo.

Môže mať narkóza taký vplyv na vývoj dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od druhu použitého narkotika. U detí sa už cielene nevyužívajú tie, ktoré by mohli škodiť CNS.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas