Aký vitamín chýba synovi, ktorý má biele škvrny na nechtoch?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

syn má 16 mesiacov a urobili sa mu na dvoch prstoch biele škvrny. Asi mu chýba nejaký vitamín. Užíva iba Vigantol.

Čo mu odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to je také zaužívané v populácii, že biele škvrny na nechtoch sa rovnajú deficitu vitamínu, ale nie je to úplne pravdou.

Zmeny na nechtoch môžu napovedať o nedostatku sérového železa, ale vyslovene biele škvrny sú väčšinou spôsobené mikrotraumou - buchnutím.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas