Aký vitamín C odporúčate pre 2,5 ročného syna?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

syn má 2,5 roka a skoro do dvoch rokov bol dojčený. Okrem vitamínu D doteraz nič neužíval. Manžel je teraz chorý, tak som uvažovala, že by som mu zariadila aj vitamín C.

Je to vhodné?

Ak áno, tak ktorý má vybrať?

Je lepší klasický Cebion alebo lipozomálne C?

Čo ešte odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre dieťatko v akútnom infekte v podstate vitamín C už nemá až taký extra význam. Lepšie je jeho preventívne nasycovanie v strave - ovocie jahody, šípky, ríbezle, maliny, citrusy, brokolica, paprika, kel, kapusta, zemiaky (na nete si viete vyhľadať). Denná potreba v tomto veku je okolo 60 mg.

Ak v strave chýba, je dobré ho dopĺňať. V tomto prípade je lepšie lipozomálne, pri ktorom je deklarovaná lepšia vstrebateľnosť ("nevycikáme ho toľko").

Na odporúčanie lekára môžete dávať 10 kvapiek Cebion.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas