Aký režim by mala mať 17 mesačná dcérka, ktorá má zelený sopeľ?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

17 mesačná dcérka má zelený sopeľ. Je bez teploty a bez kašľa. Režú sa jej dva očné zuby a dva sa jej tlačia, tak má mierne zvýšenu teplotu 37,2 °C. To má už dlhšie.

Je potrebné ísť k lekárke?

Je nutné brať hneď Pamycon?

Aký by mala mať režim?

Môže ísť aspoň mňa prechádzku von na vzduch?

Ďakujem

Dobrý deň,

prechádzka je možná, ale mimo deti, kolektív, aby ich nenakazila. Skúste nie jašiť sa, ale iba pokojná chôdza, kŕmenie zvieratiek. Žadne motorky, odrážadlá...

Pamycon nie je indikovaný pri nádche bez bakteriálneho potvrdenia.

K lekárke ísť nemusíte, ak stav zvládate doma - morská voda + smrkanie/odsávanie, inhalácie Vincentkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas