Aký máte názor na silnú dezinfekciu v bytovom dome, kde sa nachádza ročné dieťa?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

v súlade s aktuálnou situáciou sa uvažuje v bytovom dome o vysokochemickej celodezinfekcii spoločných priestorov. V byte bývame s ročnou dcérou a nepáči sa mi to.

Som názoru, že stačí normálny Sanytol či Savo. Podľa mňa nie je vhodné, aby sa dieťa pohybovalo po celochemicky dezinfikovaných priestoroch, keď ide von, čo chodíme raz denne.

Pri tejto situácii mám skutočné obavy o zdravie dieťaťa.

Aký máte názor na tak silnú dezinfekciu v bytovom dome, kde sa nachádza tak malé dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

v nemocnici taktiež niekoľkokrát denne dezinfikujeme oddelenia, na ktorých sú detskí pacienti.

Priestor sa potom vyvetrá. Prechod takýmto priestorom pri pohybe na prechádzku určite dcérke neublíži.

Naopak, je to dobrý nápad.

.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas