Aký máte názor na ovsené vločky v jedálničku 14 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň,

dcérka má 14 mesiacov a chcem sa poradiť ohľadom vločiek v jej jedálnom lístku.

Aký máte názor na ovsené vločky v jedálničku takto starého dieťaťa?

Ako často je vhodné ich jesť?

V jednej knihe s detskými receptmi, ktorá vyšla minulý rok som sa totiž dočítala, že z dôvodu ich obsahu kyseliny fytovej nie je pre dieťa vhodné ich jesť častejšie ako dvakrát týždenne. Nebolo tam uvedené, že pre aké staré dieťa to platí.

Ako ich mám dcérke dávkovať?

Vločky má rada a už nejaký ten mesiac ich má niekoľkokrát týždenne na raňajky.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ovsené kaše z vločiek sa bežne odporúča už pre dojčatá, pokojne denne.

Pri ostatnej bežnej strave (ovocie, zelenina, mäso, lepok, mliečne) nie je žiaden problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas