Aký liek okrem Pamyconu je vhodný na opakované zelené hlieny?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

mám dvoch synov, ktorí od septembra navštevujú škôlku a odvtedy je to kolotoč stále opakujúcich sa hlienov. Odchodia týždeň a po týždni minimálne 2 týždne majú zelené hlieny a máme problém sa ich zbaviť. Z času na čas užívali antibiotiká v podobe sirupu. Lekárka dáva stále iba Pamycon, Kalobu a Erdomed. Vždy to pomôže iba na týždeň.

Keď som si žiadala výtery, tak mi povedala, že výtery z nosa nerobí, lebo je tam každodenný bordel, čiže určite im tam niečo vyjde. A mne to už naozaj príde moc, aby stále mali hlieny.

Do toho máme štvormesačnú dcéru, ktorá už 3x mala sople. A to ešte ani očkovanie nemáme.

Čo mám synom dávať užívať a čo mám žiadať od našej lekárky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko synovia aj tak užívali Pamycon, ktorý je na trhu v podstate jediný a je na každú baktériu, ktorá v nose je, tak ak sú preliečený Pamyconom, sú výtery nepotrebné.

Kalobu pokojne nech užívajú, ja osobne by som poradila morskú vodu, inhalácie Vincentkou, ak majú viac ako 4 roky a vedia smrkať tak preplachy konvičkou - na zlepšenie hygieny nosa. Ak je výtok z nosa vodový, je ho veľa tak aj Nasivin (ale maximálne 5 dní).

Bohužiaľ škôlkari sa od seba nakazujú vírusovými respiračnými ochoreniami, ktoré sa prejavujú práve kašľom a nádchou, nezabránime tomu. Ešte môžte aj Imunoglukan a nejaké probiotiká každodenne na posilnenie imunity, avšak v prípade takýchto prejavov najmä každodenná hygiena nosa a pevné nervy!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas