Aký kožný problém to má môj syn na nožičke?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom kožného problému na nožičke môjho syna. Spravilo sa mu to už dávnejšie. Nesvrbí ho to, nemokvá to a je to červené.

Mal to aj minulý rok, ale zmizlo mu to. Teraz to tam má asi mesiac. Mastím to so Sudokremom, dávam Bepanthen, Imazol, Excipial a nemizne to. Podobné má aj na zadnej strane stehna, ale to je suché a ani to nevidno.

O aký problém ide?

Akú liečbu nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

takýto erytém (začervenanie) môže mať nespočetne veľa príčin od podráždenia pokožky (najčastejšie), cez následok poranenia, popáleniny.

Nakoľko sa to správa ako píšete, netreba na to žiadnu špeciálnu starostlivosť, iba premasťovať ako aj ostatnú kožu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas