Aký kožný problém má moja štvormesačná dcérka?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvormesačnej dcérky, ktorej sa spravili fľaky na tvári, potom na krku a na brušku. Následne aj fľaky na pohlavných orgánoch. Začali jej rásť zúbky.

Doktorka povedala, že je to normálne a dala mi krém na atopický ekzém. Dcérka to má už druhý týždeň. Z tváre jej to zmizlo, ale na krku to má hrozné.

Ja už nejem nič mliečne, ani paradajky, ani jahody, ani oriešky. Prací prášok mám stále rovnaký, používam pre bábätka z dm drogérie. Do prania používam dezinfekciu a dcérke doteraz nič nebolo. Hračky jej pred použitím umývam a raz za týždeň všetko preperiem a dám do sterilizátora.

Natieram ju len zo spodu Bepantenom a v lekárni som kúpila krém na záhyby hypoalergénny Ave. Slinky jej stále utieram a aj 10x vymením podbradník.

2x denne ju vyzlečiem a nechám vyvetrať, premyjem, vysuším a natriem ju krémom. Krk jej umyjem a natriem vždy, keď sa zaslintá a nevidím zlepšenie.

Čo mi odporúčate?

O aký problém ide?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na oblasť genitál kúpte ung. Jecoris (pasta s rybim olejom), oblasť pod krkom vyzerá ako zaparená, čiže tiež by som mazala buď Bepantenom alebo tou Jecoriskou ktorú kúpite.

Bruško vyzerá byť trošku potničkové, takže to, čo robíte robíte správne. Porozmýšľajte či napríklad počas prechádzok v kočíku neobliekate dcérku príliš, či v noci nie je spotená atď - to môže vyvolávať takéto vyrážky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas